Feedback jako dar

🤘

Zrozumiałe będzie dla mnie jeżeli w tym momencie przestaniesz czytać. Mogę sobie wyobrazić, że w twojej organizacji słowo "feedback" odmawia się przez wszystkie przypadki i nic z tego nie wynika.

🔥

Sytuacja numer 1: wszędzie słyszysz "dajemy sobie feedback", ale do końca nie wiesz co to oznacza. Ktoś coś wspomina na spotkaniu, że ktoś inny zrobił tak albo siak. W mejlu inny napisał. Koleżanka po drodze na kawę coś wspomniała. Aaaa... zarząd też miał kilka zdań na ostatnim wystąpieniu o tym, co moglibyśmy robić inaczej.

🔥

Sytuacja numer 2: kiedy feedback staje się narzędziem "wymierzania sprawiedliwości", a najczęściej wyżywania się na innych i dawania ujścia złości. Ludzie mówią do siebie w organizacji: "ale ją zfeedbackowałam", co oznacza często ocenianie kogoś za pomocą słów, które przyjdą do głowy.

🔥

Sytuacja numer 3: na pytanie jak sobie dajecie feedback, słyszę od menadżerek / ów, że tak, oczywiście, mówią swoim zespołom co dobrze działa a co można byłoby usprawnić, natomiast nie bardzo wiedzą jak zaprosić do tego samego swoich pracowników / czki.

🔥

Sytuacja numer 4: w twojej firmie jest przestrzeń na feedback, ale potem nikt nic nie robi z propozycjami ulepszeńTe 4 sytuacje dotyczą najczęściej pojawiających się problemów z feedbackiem, z którymi spotykam się jako facylitatorka i coach.

🌵

Brak klarowności dotyczącej sposobu dawania informacji zwrotnej

🌵

Zamiast podzielenia się obserwacjami --> potrzebami --- > pytaniem / prośbą dostajesz ocenę

🌵

Jednostronność informacji zwrotnej: wyżej postawieni w hierarchii mają prawo głosu

🌵

Nie ma ciągu dalszego: przekazałaś / eś co można zmienić i nic się z tym nie dzieje Jeżeli nie masz dostępu do sprawnie podawanej, konstruktywnej, wielostronnej informacji zwrotnej, ciężko się rozwijać. Co możesz ćwiczyć w takiej sytuacji?

🌿

Komunikację bez-przemocową

🌿

Tworzyć procesy związane z informacją zwrotną i dbać o to, żeby były klarowne dla pracowników / czek

🌿

Wprowadzać ulepszenia albo mówić dlaczego tego nie zrobisz Jeżeli chcesz poćwiczyć jak lepiej przekazywać informację zwrotną, odezwij się do mnie. Zaprojektuję proces na potrzeby twojego zespołu.